Hitta hit

Vi ligger på Parallellgatan 36 som ligger utmed Östra vägen i Vänersborg.
Kommer du från Vargön så kör du in mot Vänersborgs centrum och då ligger vi på höger sida mellan AB Karl Hedin och Golvman.

Kommer du norrifrån på RV45 så kör du över Dalbobron och ner igenom centrum. När du passerat centrum så kör du rakt i rondellen vid Lidl. Sedan ser du oss på vänster sida.

Kommer du söderifrån på RV45 över Gropbron så är lättaste vägen att svänga höger efter du kommit över Gropbron. Mellan Shell och OKQ8. Fortstätt vägen förbi Arena Vänersborg och ytterligare 2 trafikljus. Sedan i  viadukten vid Kassaretorpet sväger du vänster och följer skyltningen mot centrum. Vi ligger sedan på höger sida mellan AB Karl Hedin och Golvman.

Öppettider

Bilförsäljningen
Mån-Tors 9-18
Fre 9-17
Lör (sept-maj) 10-13
Butik/Verkstad
Mån-Fre 7-17
Avvikande öppettider 2017
Skärtorsdag 7-16
Långfredag Stängt
Påskafton Stängt
Annandag Påsk Stängt
1 Maj Stängt
6 juni Stängt
22 juni 7-16
Midsommarafton Stängt
Alla helgons dag Stängt
23 december Stängt
Juldagen Stängt
Annandag jul Stängt
30 december Stängt
1 jan 2018 Stängt

Personal i Vänersborg

Per Hansson
per@hanssonbil.se
Carl-Johan Andersson
Kiaansvarig säljare
carl-johan@hanssonbil.se
Pär Utter
Peugeotansvarig säljare
utter@hanssonbil.se
Daniel Johansson
Subaruansvarig säljare
daniel.johansson@hanssonbil.se
IMG_4393-RedigeraOla Schagerlind
Företagssäljare
0764-66 04 71
ola@hanssonbil.se
Sebastian Ernryd
Servicemarknadschef
sebastian@hanssonbil.se
Joacim Johnsen
Servicerådgivare
joacim.johnsen@hanssonbil.se
Ricky Johansson
Reservdelar & Tillbehör
ricky@hanssonbil.se
Fredrik Hansson
Reservdelar & Tillbehör
fredrik.hansson@hanssonbil.se
Mats Salmén
Mekaniker
mats@hanssonbil.se
Jesper Takanen
Mekaniker
jesper.takanen@hanssonbil.se
Hans Helmerson
TA-Tekniker
hans.helmerson@hanssonbil.se
Andreas Jakobsson
Mekaniker
ante@hanssonbil.se
Henrik Lindh
Kia Master Tekniker
henrik.lindh@hanssonbil.se
Niklas Nordström
Mekaniker
niklas.nordstrom@hanssonbil.se
Mladen Perisic
Plåtmekaniker
Nemanja Perisic
Plåtmekaniker
Sead Secic
Rekondare
Michel Borg
Rekondare
Lars Hansson
Koncernchef
lars@hanssonbil.se
Stefan Landgren
Ekonomichef
stefan@hanssonbil.se
Lena Rydqvist
Ekonomi
lena@hanssonbil.se
Kim Hansson
Personalansvarig
kim@hanssonbil.se
Staffan Stabro
IT & Ekonomi
staffan.stabro@hanssonbil.se

Accepterade betalmedel

Kontanter

  • Svenska Kronor

Betalkort

  • VISA
  • Master Card

Bonuskort

Övriga betalmedel

  • Bonuscheckar
  • Faktura *