Hitta hit

Vi ligger på Parallellgatan 36 som ligger utmed Östra vägen i Vänersborg.
Kommer du från Vargön så kör du in mot Vänersborgs centrum och då ligger vi på höger sida mellan AB Karl Hedin och Golvman.

Kommer du norrifrån på RV45 så kör du över Dalbobron och ner igenom centrum. När du passerat centrum så kör du rakt i rondellen vid Lidl. Sedan ser du oss på vänster sida.

Kommer du söderifrån på RV45 över Gropbron så är lättaste vägen att svänga höger efter du kommit över Gropbron. Mellan Shell och OKQ8. Fortstätt vägen förbi Arena Vänersborg och ytterligare 2 trafikljus. Sedan i  viadukten vid Kassaretorpet sväger du vänster och följer skyltningen mot centrum. Vi ligger sedan på höger sida mellan AB Karl Hedin och Golvman.

Öppettider

Bilförsäljningen
Mån-Tors 9-18
Fre 9-17
Lör (sept-maj) 10-13
Butik/Verkstad
Mån-Fre 7-17
Avvikande öppettider 2016
Skärtorsdag 7-15
Långfredag Stängt
Annandag Påsk Stängt
6 juni Stängt
Midsommarafton Stängt
23 dec 7-15
Annandag jul Stängt

Personal i Vänersborg

Per Hansson
Platschef
per@hanssonbil.se
Carl-Johan Andersson
Kiaansvarig säljare
carl-johan@hanssonbil.se
Pär Utter
Peugeotansvarig säljare
utter@hanssonbil.se
Sebastian Hansson
Subaruansvarig säljare
sebastian.h@hanssonbil.se
IMG_4393-RedigeraOla Schagerlind
Företagssäljare
0764-66 04 71
ola@hanssonbil.se
Sebastian Ernryd
Servicemarknadschef
sebastian@hanssonbil.se
Anders Norén
Servicerådgivare
anders.noren@hanssonbil.se
Robin Wallin
Servicerådgivare
skadecenter@hanssonbil.se
Ricky Johansson
Reservdelar & Tillbehör
ricky@hanssonbil.se
Britt-Marie Karlsson
Reservdelar & Tillbehör
britt-marie@hanssonbil.se
Johan Larsson
Reservdelar & Tillbehör
johan.larsson@hanssonbil.se
Christoffer Gustavsson
Personlig servicetekniker Subaru
0521- 27 87 86
christoffer@hanssonbil.se
Fredrik Hansson
Mekaniker
Hans Helmerson
TA-Tekniker
hans.helmerson@hanssonbil.se
Andreas Jakobsson
Mekaniker
Henrik Lindh
Mekaniker
henrik.lindh@hanssonbil.se
Mats Salmén
Mekaniker
Mladen Perisic
Plåtmekaniker
Nemanja Perisic
Plåtmekaniker
Sead Secic
Rekondare
Pavel Franz
Rekondare
Lars Hansson
Koncernchef
lars@hanssonbil.se
Stefan Landgren
Ekonomichef
stefan@hassonbil.se
Lena Rydqvist
Ekonomi
lena@hanssonbil.se
Kim Hansson
Ekonomi & Personal
kim@hanssonbil.se
Staffan Stabro
IT & Ekonomi
staffan.stabro@hanssonbil.se

Accepterade betalmedel

Kontanter

  • Svenska Kronor

Betalkort

  • VISA
  • Master Card

Bonuskort

Övriga betalmedel

  • Bonuscheckar
  • Faktura *