Hitta hit

Vi ligger på Parallellgatan 36 som ligger utmed Östra vägen i Vänersborg.
Kommer du från Vargön så kör du in mot Vänersborgs centrum och då ligger vi på höger sida mellan AB Karl Hedin och Golvman.

Kommer du norrifrån på RV45 så kör du över Dalbobron och ner igenom centrum. När du passerat centrum så kör du rakt i rondellen vid Lidl. Sedan ser du oss på vänster sida.
Kommer du söderifrån på RV45 över Gropbron så är lättaste vägen att svänga höger efter du kommit övert Gropbron. Mellan Shell och OKQ8. Fortstätt vägen förbi Arena Vänersborg och ytterligare 2 trafikljus. Sedan i  viadukten vid Kassaretorpet sväger du vänster och följer skyltningen mot centrum. Vi ligger sedan på höger sida mellan AB Karl Hedin och Golvman.

Öppettider

Bilförsäljningen
Mån-Tors 9-18
Fre 9-17
Lör 10-13
Butik/Verkstad
Mån-Fre 7-17
Avvikande öppettider 2020
Skärtorsdag 7-15
Långfredag Stängt
Påskafton Stängt
Annandag Påsk Stängt
Valborg 7-16
1 Maj Stängt
Kristi Himmelfärdsdag Stängt
Pingstafton Stängt
6 juni 10-13
18 juni 7-13
Midsommarafton Stängt
23 december 7-15
Julafton Stängt
Juldagen Stängt
Annandag jul Stängt
30 december 7-16
Nyårsafton Stängt
1 jan 2021 Stängt

Personal i Vänersborg

Per Hansson
Försäljingschef
per@hanssonbil.se
IMG_4393-RedigeraOla Schagerlind
Företagssäljare
0764-66 04 71
ola@hanssonbil.se
Nicklas Servaeus
Säljare
nicklas@hanssonbil.se
Daniel Johansson
Säljare
daniel.johansson@hanssonbil.se
Joacim Johnsen
Servicemarknadschef
joacim.johnsen@hanssonbil.se

Jörgen Baldesjö
Garantihandläggare/Kundmottagare
jorgen.baldesjo@hanssonbil.se

IMG_1814Kurt Norling
Skadereglerare
kurt.norling@hanssonbil.se
Ricky Johansson
Reservdelar & Tillbehör
ricky@hanssonbil.se
Fredrik Hansson
Reservdelar & Tillbehör
fredrik.hansson@hanssonbil.se
IMG_4346-2Mats Salmén
Mekaniker
mats@hanssonbil.se
Jesper Takanen
Mekaniker
jesper.takanen@hanssonbil.se
Viktor Björklund
Mekaniker
Andreas Jakobsson
TA-Tekniker
ante@hanssonbil.se
Henrik Lindh
Mekaniker
henrik.lindh@hanssonbil.se
Niklas Nordström
Mekaniker
niklas.nordstrom@hanssonbil.se
Mladen Perisic
Plåtmekaniker
IMG_1809Bertil Carlsson
Plåtmekaniker
Sead Secic
Rekondare
Lars Hansson
Koncernchef
lars@hanssonbil.se
Stefan Landgren
Ekonomichef
stefan@hanssonbil.se
Lena Rydqvist
Ekonomi
lena@hanssonbil.se
Kim Hansson
Personalansvarig
kim@hanssonbil.se
Staffan Stabro
IT & Ekonomi
staffan.stabro@hanssonbil.se

Accepterade betalmedel

Kontanter

  • Svenska Kronor

Betalkort

  • VISA
  • Master Card

Bonuskort