peugeot_logo_tiny subaru_logo_tiny

Besöksadress: Parallellgatan 36, 462 32 Vänersborg
Postadress: Box 335, 462 24 Vänersborg

Telefon: 0521-27 87 80

Vi ligger på Parallellgatan 36 som ligger utmed Östra vägen i Vänersborg.
Kommer du från Vargön så kör du in mot Vänersborgs centrum och då ligger vi på höger sida mellan AB Karl Hedin och Golvman.

Kommer du norrifrån på RV45 så kör du över Dalbobron och ner igenom centrum. När du passerat centrum så kör du rakt i rondellen vid Lidl. Sedan ser du oss på vänster sida.
Kommer du söderifrån på RV45 över Gropbron så är lättaste vägen att svänga höger efter du kommit övert Gropbron. Mellan Shell och OKQ8. Fortsätt vägen förbi Arena Vänersborg och ytterligare 2 trafikljus. Sedan i  viadukten vid Kassaretorpet svänger du vänster och följer skyltningen mot centrum. Vi ligger sedan på höger sida mellan AB Karl Hedin och Golvman.

Öppettider

Bilförsäljningen
Mån-Tors 9-18
Fre 9-17
Lör (sept-juni) 10-13
Butik/Verkstad
Mån-Fre 7-17

Avvikande öppettider 2020
Skärtorsdag 7-15
Långfredag Stängt
Påskafton Stängt
Annandag Påsk Stängt
Valborg 7-16
1 Maj Stängt
Kristi Himmelfärdsdag Stängt
Pingstafton Stängt
6 juni 10-13
18 juni 7-13
Midsommarafton Stängt
23 december 7-15
Julafton Stängt
Juldagen Stängt
Annandag jul Stängt
30 december 7-16
Nyårsafton Stängt
1 jan 2021 Stängt

Personal i Vänersborg

Försäljning

Per Hansson
Försäljingschef
per@hanssonbil.se

Ola Schagerlind
Företagssäljare
ola@hanssonbil.se

Daniel Johansson
Säljare
daniel.johansson@hanssonbil.se

Nicklas Servaeus
Säljare
nicklas@hanssonbil.se

Servicemarknad & Reservdelar

Sebastian Ernryd
Servicemarknadschef
sebastian@hanssonbil.se

Joacim Johnsen
Servicerådgivare
joacim.johnsen@hanssonbil.se

Kurt Norling
Skadereglerare
kurt.norling@hanssonbil.se

Ricky Johansson
Reservdelar & Tillbehör
ricky@hanssonbil.se

Fredrik Hansson
Reservdelar & Tillbehör
fredrik.hansson@hanssonbil.se

Verkstad

Mats Salmén
Mekaniker
mats@hanssonbil.se

Jesper Takanen
Mekaniker
jesper.takanen@hanssonbil.se

Andreas Jakobsson
TA-Tekniker
ante@hanssonbil.se

Henrik Lindh
Mekaniker
henrik.lindh@hanssonbil.se

Niklas Nordström
Mekaniker
niklas.nordstrom@hanssonbil.se

Viktor Björklund
Mekaniker
viktor.bjorklund@hanssonbil.se

Plåt/Skadecenter & Rekond

Mladen Perisic
Plåtmekaniker

Bertil Carlsson
Plåtmekaniker

Sead Secic
Rekondare

Ekonomi & Administration

Lars Hansson
Koncernchef
lars@hanssonbil.se

Stefan Landgren
Ekonomichef
stefan@hanssonbil.se

Kim Hansson
Personalansvarig
kim@hanssonbil.se

Lena Rydqvist
Ekonomi
lena@hanssonbil.se

Staffan Stabro
IT & Ekonomi
staffan.stabro@hanssonbil.se